Fryzjer dla psów Łódź – najczęściej zadawane pytania

psi-fryzjer-łódź

Jak często należy strzyc psiaka?

Nie istnieje na to uniwersalna reguła. Wszystko zależy od rasy psiaka i stanu jego sierści – zwykle wybieramy się do groomera wówczas, gdy zauważymy, że zaszła taka potrzeba. Fryzjer dla psów Łódź umożliwia klientom wizyty w dogodnych porach, dlatego niezależnie od potrzeby nie powinniśmy mieć problemu z dostosowaniem godzin do swoich preferencji.

Jakich psów nie powinno się poddawać strzyżeniu?

Przede wszystkim musimy uważać na zwierzaki, które nie cieszą się doskonałym stanem zdrowia – nie zapisujmy ich na wizytę u groomera przed konsultacją u weterynarza. Strzyżeniu nie poddaje się zasadniczo psów z podszerstkiem. Istnieją także rasy o krótkiej sierści, jak ratlerki czy dobermany, które nie wymagają wizyt u psiego fryzjera.

Czy muszę wykąpać mojego pupila przed wizytą w salonie psich fryzur?

Psi fryzjer Łódź – a także każdy inny – może mieć problem z odpowiednią pielęgnacją zwierzaka, którego sierść wymaga porządnego mycia i wyczesania. Warto przeprowadzić obie czynności z odpowiednim wyprzedzeniem, nie tuż przed wizytą, aby dać zwierzakowi trochę czasu na ochłonięcie po niekoniecznie lubianych zabiegach.

Co zrobić, aby mój pies nie stresował się wizytą?

Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie niepotrzebnego stresu jest przyzwyczajanie psiaka do dotyku człowieka i regularnych zabiegów pielęgnacyjnych już od najmłodszych lat. Przed samą wizytą warto pamiętać także o tym, aby pozwolić pupilowi w spokoju załatwić swoje potrzeby. Długi spacer na pewno pomoże mu się zrelaksować.

Strzyżenie psów Łódź – ile czasu zajmuje wizyta u groomera?

Wszystko zależy od tego, z jaką rasą i z jak sporym psiakiem mamy do czynienia. Przebieg wizyty z pewnością skróci odpowiednie przygotowanie zwierzaka do zabiegu oraz, w miarę możliwości, pozostawienie go sam na sam z groomerem. Z doświadczenia wiemy, że obecność właściciela nie zawsze sprzyja posłusznemu zachowaniu pupili.

Dlaczego warto powierzyć strzyżenie psiemu fryzjerowi?

Ponieważ psi fryzjer doskonale wie, jak właściwie podejść do zadania – pomaga mu w tym szeroka wiedza z zakresu behawiorystki. Samodzielna próba strzyżenia może być stresująca zarówno dla właściciela, jak i dla zwierzaka, a brak doświadczenia często skutkuje wieloma nieprzyjemnymi niespodziankami. Jeżeli chcesz ich uniknąć, zaufaj profesjonalnemu groomerowi.